Skontaktuj się z nami
Kontakt

Kontakt

Informacje prasowe

Bankructwa w 2021 r. obawia się co trzecia firma, najczęściej w usługach i produkcji

11 stycznia 2021
Pod koniec zeszłego roku co dziesiąty przedsiębiorca stracił wiarę, że kiedykolwiek uda mu się przywrócić dawną kondycję finansową biznesu, również tylu przyznało, że groziło im zamknięcie działalności, ale roku 2021 MŚP boją się jeszcze bardziej. Bankructwa obawia się ponad jedna trzecia, głównie mikro i małe firmy oraz reprezentanci branż produkcyjnej i usługowej. Wśród przedsiębiorstw istniejących na rynku krócej niż dwa lata widmo upadłości w rozpoczynającym się właśnie roku towarzyszy co drugiemu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Samotny Sylwester za 212 zł na zakończenie niepewnego roku

30 grudnia 2020
W Sylwestra zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się. Czy pokrzyżuje to imprezowe plany Polaków? Niekoniecznie, bowiem i tak niemal trzykrotnie więcej (69 proc.) osób niż w 2019 zamierzało spędzić ostatnią noc roku w towarzystwie domowników. Tylko co czwarta osoba wybiera się na imprezę do znajomych lub sama organizuje domówkę albo też planuje gdzieś wyjechać. Efekt? Zdecydowanie mniejsze wydatki przewidziane na nadchodzącego Sylwestra – średnio 212 zł wobec 307 zł w ub.r. 31 grudnia będziemy żegnać rok, który pozostanie w pamięci przede wszystkim jako czas niepewności, obaw, stresu, strachu, smutku i złości – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor

Plan na Święta 2020 – mniej wydać i mieć mniej kłopotów finansowych

22 grudnia 2020
W 2020 r. na organizację świąt Bożego Narodzenia Polacy przeznaczą średnio 1286 zł, o 142 zł mniej niż przed rokiem. Wydatki zmalały, bo zaciskamy pasa z konieczności i na wszelki wypadek. W tym roku mniej osób niż zwykle przewiduje bowiem, że Wigilia stanie się dla nich przyczyną problemów finansowych. Gdy wcześniej mówiło o tym 17 proc. Polaków, tym razem obawy ma 14 proc. badanych. Efekty oszczędności da się więc zauważyć po świętach, ale także w ich trakcie, bo mniej osób dostanie prezenty, mniej będzie też wyjazdów do rodziny. Nie oznacza to jednak, że wszyscy dostosują się do zaleceń sanitarnych. Prawie co piąty badany już wie, że przy uroczystej kolacji siądzie więcej gości niż powinno - wynika z badania wykonanego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Idą święta, a przed nimi ogromne zakupy. Ale będzie skromniej

18 grudnia 2020
Pandemia pandemią, a branża handlowa robi co może, by oczarować klientów bożonarodzeniową aurą i skłonić do jak największych wydatków. Pomoże jej w tym trzecia już handlowa niedziela w grudniu, ale przeszkodzą plany Polaków – 39 proc. mówi, że te święta mają być skromniejsze niż zwykle. Bardziej wystawne niż wcześniej będą jedynie u 2 proc. osób – wynika z badań dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Warto jednak się trzymać za kieszeń, bo wyjątkowy świąteczny czas potrafi skłonić do nieprzemyślanych decyzji.

Nie ma alimentów i zwykle nie ma też prezentów

16 grudnia 2020
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, święta obok urodzin są jednak jedną z nielicznych okazji, kiedy unikający łożenia na wychowanie swoich dzieci rodzice obdarowują je i próbują się z nimi skontaktować. Gwiazdkowy prezent od dłużnika alimentacyjnego dostanie co ósme dziecko - wynika z badania Rejestru Dłużników BIG InfoMonior i Stowarzyszenia Dla Naszych Dzieci. W tym roku, w grudniu pozbawione alimentów rodziny otrzymały też prezent w postaci wejścia w życie nowych rozwiązań prawnych. Pracodawcy zatrudniający dłużników alimentacyjnych bez umowy narażają się na kary finansowe.

Kolejny miesiąc pandemii zwiększa zatory płatnicze firm i obniża tolerancję dla dłużników

15 grudnia 2020
W czwartym kwartale wyraźnie przybyło firm opóźniających płatności wobec partnerów biznesowych. Już niemal połowa przedsiębiorstw skarży się, że w ostatnich sześciu miesiącach część ich zleceniodawców nie płaciła zobowiązań nawet 60 dni po terminie, wcześniej problem ten wskazywała co trzecia firma. Najbardziej sytuacja pogorszyła się w handlu – wynika z cyklicznego badania wśród MSP dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Rośnie negatywny wpływ pandemii na płatności, zauważają przedsiębiorcy i tracą cierpliwość do dłużników. 

prev 1 ... 23 ... 25 next